Nasze działania

Konferencja w Naczelnej Izbie Lekarskiej 01.03.2023 r.

Po pierwsze leczyć, a nie szkodzić.
W środę 01.03.2023 r. w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) w Warszawie odbyła się konferencja pod nazwą „Eksperymenty lecznicze w Polsce z wykorzystaniem komórek”.
Kolejny raz osoby, które nie borykają się z trudem dnia codziennego wychowując dzieci z niepełnosprawnościami i te, które same nie są osobami niepełnosprawnymi rozprawiali się nad stosowaniem terapii komórkami macierzystymi w Polsce. Terapii, która była stosowana w przypadkach, w których nie ma leczenia przyczynowego lub dotychczasowe leczenie zawiodło. O terapii która, poprawiała komfort życia chorego oraz jego najbliższej rodziny.
 
Przypomnijmy, 8 kwietnia 2022 r. NIL podjęła decyzję o wstrzymaniu stosowania terapii komórkami macierzystymi w Polsce, która była prowadzona w ramach wyjątku szpitalnego.
 
Konferencja została bardzo ukryta dla nas, rodziców i pacjentów. Dlaczego? Czyżby obawiano się nas? Czyżby bano się prawdy? Być może tak, jesteśmy mocnymi przeciwnikami – pacjentami, rodzicami dzieci z niepełnosprawnościami – ich jedynymi obrońcami.
Nikt z Zespołu do tej pory nie pochylił się nad naszymi dziećmi, nad efektami jakie przynosi terapia, bo nie ukrywajmy, przynosi. Blokada terapii i koniec. Nic w zamian. Jasne, tak najłatwiej, ale czy lepiej? Jeśli tak, to dla kogo, bo na pewno nie dla pacjentów, na pewno nie dla naszych dzieci.

Decydując się na terapię komórkami macierzystymi nie oczekujemy cudownego ozdrowienia. Chcemy, aby przywrócono terapię, dano możliwość korzystania z niej tak jak to było dotychczas.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby możliwość stosowania terapii komórkami macierzystymi została przywrócona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *